Skip to content

Gabinet Fizjosensorycznie

Poznaj szczegóły naszej oferty z zakresu 
zajęć grupowych
konsultacji
terapii            
instruktażu
diagnozy

Obaszary naszej pracy

Fizjoterapia dzieci i niemowląt

Terapia NDT-Bobath, PNF,  ukierunkowana na potrzeby dziecka i rodziny. Terapia niemowląt z zaburzeniami napięcia mięśniowego (wzmożone i obniżone napięcie, asymetria)

Konsultacje z zakresu oceny rozwoju ruchowego

Ocena rozwoju psychoruchowego dziecka na poszczególnych etapach rozwoju z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi diagnostycznych

Instruktaż pielęgnacyjny niemowląt

Nauka prawidłowego podnoszenia, noszenia, odkładania, ubierania, rozbierania, zmian pieluszki u Maluszka. Propozycje zabaw wspierających rozwój motoryczny niemowlęcia.

Diagnoza i terapia integracji sensorycznej

Diagnoza SI składa się z 3 spotkań (wywiad z rodzicem, badanie dziecka i omówienie diagnozy). Każda terapia SI poprzedzona jest wnikliwą i przede wszystkim aktualną diagnozą procesów sensorycznych.

Terapia czaszkowo-krzyżowa

Terapia czaszkowo-krzyżowa polega na stymulowaniu organizmu za pomocą delikatnego dotyku i technik osteopatycznych do przywrócenia sprawności psychofizycznej. To również wzmacnianie naturalnych zasobów organizmu do samoregulacji.

Zajęcia grupowe dla dzieci

Zajęcia grupowe ukierunkowane są na wspieranie rozwoju ruchowego i sensorycznego dzieci i niemowląt”. Głównym celem zajęć jest poprawa napięcia mięśniowego oraz stymulacja polisensoryczna ze szczególnym uwzględnieniem bazowych systemów sensorycznych

Terapia ręki

Terapia ukierunkowana na rozwijanie motoryki małej, czyli zdolności manualnych dziecka, oraz poprawę ruchów precyzyjnych. Terapia pośrednio wpływa na mowę dziecka.

Konsultacje psychologiczne

Forma pomocy, dzięki której można spojrzeć na daną trudność z innej perspektywy, uporządkować swoje emocje, poszukać rozwiązań i zadbać o siebie.

Co wyróżnia nasz zespół

Pasja

Nasza praca jest naszą pasją i powołaniem. Łączymy pasję z powołaniem, dlatego jesteśmy właśnie tutaj.

1

Wiedza

Nasi terapeuci stale podnoszą swoje kwalifikacje, na licznych kursach, szkoleniach i konferencjach naukowych.

2

Holistyczne wsparcie

Mały pacjent to również jego rodzina. Stawiamy na wsparcie całej rodziny w procesie terapeutycznym.

3

Poznaj nasz zespół

Daria Sinkiewicz

Fizjoterapeutka | terapeuta SI

Daria w swojej pracy koncentruje się na mocnych stronach dziecka jednocześnie pracując nad jego deficytami. Bazuje na zaufaniu oraz szczerej relacji z Maluchami i Starszakami, stawiając na indywidualne podejście do każdego małego pacjenta tworząc plan terapii.  Zajęcia prowadzi tak, by mały człowiek czuł się bezpieczny oraz miał przyjemność wykonywania ćwiczeń.  Dzieci są dla Darii inspiracją i pobudzają jej kreatywność co wiąże się z tworzeniem nowych zabaw i pomocy terapeutycznych, które wykorzystuje na zajęciach łącząc fizjoterapię z integracją sensoryczną.  Od 2015 pracuje w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr n. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie przy ul. Niekłańskiej, gdzie prowadzi ćwiczenia grupowe dla dzieci powyżej 6 lat z wadami postawy. Prywatnie żona i mama dwóch dziewczynek ( 3-lata oraz 1,5-roku).

Agnieszka Sarzyńska

Fizjoterapeutka | NDT-Bobath

Magister fizjoterapii, absolwentka studiów podyplomowych z Fizjoterapii w Pediatrii, studiów podyplomowych z Przygotowania Pedagogicznego. Jest certyfikowaną terapeutką koncepcji NDT-Bobath. Swoje doświadczenie zdobywała w licznych placówkach medycznych oraz przedszkolach integracyjnych. Od niespełna 10 lat pracuje z niemowlętami z zaburzeniami napięcia mięśniowego, problemami neurologicznymi, dziećmi z wadami postawy, autyzmem.
„Cały czas staram się pogłębiać swoją wiedzę na licznych kursach i warsztatach aby móc jeszcze lepiej pomagać swoim Małym Pacjentom”.

Alicja Wojtasiewicz

Fizjoterapeutka | NDT-Bobath

Magister fizjoterapii oraz terapeuta widzenia osób słabowidzących. Od początku swojej kariery wiedziała, że chce pracować z dziećmi. Stale głodna wiedzy i nowych strategii pomocy swoim pacjentom, szkoli się regularnie u polskich jak i zagranicznych instruktorów o światowej renomie. Doświadczenie zdobywała pracując w dwóch czołowych ośrodkach warszawskich zajmujących się fizjoterapią dzieci z wieloraką niepełnosprawnością. „Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję a każdy postęp w terapii bardzo mnie cieszy i daje mi dodatkowy napęd do działania i rozwoju. Jako mama małego dziecka, staram się korzystać z tego życiowego doświadczenia, które daje mi dodatkową empatię w stosunku do rodziców dzieci u których prowadzę terapię”

Karolina Mendlikowska

Pedagog specjalny | Terapeuta czaszkowo-krzyżowy

Od 15 lat pracuje w placówkach oświatowych i terapeutycznych z osobami z niepełnosprawnosciami. Milośniczka łączenia metod podążających za indywidualnymi potrzebami danej osoby. Ukończyła wiele kursów i szkoleń, ktore w holistyczny sposób pozwalają jej na zindywidualizowanie celów terapii. Od 5 lat prowadzi terapię czaszkowo -krzyżową. Praca z ciałem daje jej przestrzeń do całościowego spojrzenia na potrzeby konkretnej osoby.
Aktualnie pracuje w Specjalistycznej Przychodni NEURO na warszawskim Żoliborzu i w SP3 w Legionowie. Prywatnie żona i mama 3 letniej Zosi.

Joanna Chomicz-Wlazły

Fizjoterapeutka | SI | NDT-Bobath

Fizjoterapeutka i terapeutka integracji sensorycznej, doktor nauk o kulturze fizycznej. Autorka pracy doktorskiej pt: ”Asymetria posturalna a rozwój ruchowy, procesy sensoryczne oraz temperament niemowląt” Swoje doświadczenie w pracy z najmłodszymi zdobywała w warszawskich szpitalach dziecięcych, przedszkolach integracyjnych, a także na wyjazdowych turnusach rehabilitacyjnych, gdzie pracowała głównie z dziećmi z autyzmem, mózgowym porażeniem oraz wadami genetycznymi. Aktualnie pracuje głównie z niemowlętami oraz dziećmi z zaburzeniami procesów integracji sensorycznej. „Każdy sukces małego pacjenta jest zarówno moim sukcesem, który daje mi ogromną radość satysfakcję, szczególnie gdy powoduje uśmiech na twarzy dzieci i opiekunów. Staram się, by każda terapia była owocna pod względem efektów, ale też była frajdą dla malucha. W procesie terapii bardzo ważna jest dla mnie współpraca z rodzicami”.

Dagmara Ratyńska

Psycholog

Magister psychologii. Uczestniczka licznych kursów i szkoleń m.in. prowadzonych przez Agnieszkę Stein oraz Gosię Stańczyk. Ukończyła Szkołę Trenerów Grup Wsparcia w Stu Pociechach. Nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności – aktualnie w Akademii NVC certyfikując się na mediatora. Doświadczenie zdobywała pracując z mamami – prowadząc warsztaty, grupy i konsultacje. Aktualnie współpracuje z jedną z poradni warszawskich jako terapeuta dziecięcy. Jest członkiem zespołu w Fundacji „Mama na Huśtawce”. „W pracy stawiam na empatyczną relację z drugim człowiekiem. Staram się towarzyszyć, być wsparciem i tworzyć relację pełną szacunku, akceptacji i zaufania.

rodzaje terapii i usług

cennik

 • Fizjoterapia dzieci i niemowląt
  180-200 zł
  Konsultacja fizjoterapeutyczna + instruktaż pielęgnacyjny niemowląt · 60 min
 • Fizjoterapia dzieci i niemowląt
  180 zł
  Konsultacja fizjoterapeutyczna dzieci i niemowląt · 45 min
 • Fizjoterapia dzieci i niemowląt
  150 zł
  Terapia NDT-Bobath · 45 min
 • Fizjoterapia dzieci powyżej 3 roku życia
  130 zł
  Terapia · 45 min
 • Konsultacja psychologiczna
  150 zł
  Konsultacja - 50 min
 • Integracja Sensoryczna
  130 zł
  TerapiaIntegracji Sensorycznej
 • Integracja Sensoryczna
  300 zł
  Konsultacja diagnostyczna z zakresu integracji sensorycznej z pisemnymi zaleceniami (wywiad + badanie dziecka + omówienie + zalecenia) · 45 min
 • Integracja Sensoryczna
  180 zł
  Konsultacja z zakresu integracji sensorycznej · 45 min
 • Integracja Sensoryczna
  450 zł
  Diagnoza integracji sensorycznej z pisemnym raportem (wywiad + badanie dziecka + omówienie + pisemny raport z zaleceniami)

opinie naszych klientów

wybraliśmy kilka z nich

Pani Joanna pomogła mojej córeczce przy asymetrii. Wystarczyły 4 wizyty oraz zalecone ćwiczenia w domu i bardzo szybko nastąpiła poprawa. Pani Joanna jest niesamowicie empatyczna, miła, a co najważniejsze ma wspaniałe podejście do małych pacjentów. Wszystko dokładnie wyjaśnia oraz jest bardzo cierpliwa. Widać, ze uwielbia swoją prace. Córeczka bardzo lubiła ćwiczyć z Panią doktor. Polecam wszystkim, którzy szukają pomocy dla swojego dziecka.

Paula

źródło: znany lekarz

Pani Daria jest znakomitą terapeutką. Jest bardzo kreatywna, dzięki temu dziecko jest stale zainteresowane terapią co wpływa na szybkie efekty pracy.

Ilona

Mama Tymka

Pani Alicja zajmuje się terapią córki od wielu lat. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów terapii oraz z zaangażowania Pani Alicji. Pani Alicja świetnie rehabilituje córkę, w szczególności umie ją zmotywować do pracy zarówno na zajęciach stacjonarnych jak i online. Dzięki Pani Alicji córka pomimo znacznego niedowładu funkcjonuje praktycznie jak zdrowa osoba. Szczerze polecam.

Monika

źródło: znany lekarz

zarezerwuj termin wizyty

wybierz specjalistę spośród naszego zespołu

Kontakt

Napisz wiadomość

Telefon

573 141 515

E-mail

kontakt@fizjosensorycznie.pl