Kiedy na świecie pojawia się Maluszek, oczywistym jest, że Rodzice robią wszystko by zapewnić mu wszystko co najlepsze. Przygotowania mają miejsce chwilę wcześniej przed pojawieniem się nowego członka rodziny. I to jest cudowne?

Wielu Rodziców już na zajęciach szkoły rodzenia dowiaduje się jak ważna w życiu nowonarodzonego dziecka. Niestety nie każdy ma taką możliwość. Warto wówczas skorzystać z wizyty u fizjoterapeuty, który nie tylko oceni rozwój Maluszka, ale również pokaże jak w naturalny sposób wspomóc jego rozwój.

Pielęgnacja noworodka jest ważna nie tylko dla rozwoju ruchowego ale i emocjonalnego.

Instruktaż prawidłowej pielęgnacji tzw. handling, jest nieodłącznym elementem terapii NDT-Bobath.

Na czym polega tzw. handling?

Handling jest nauką technik pielęgnacji i codziennej opieki nad niemowlęciem – w jaki sposób maleństwo podnosić, nosić, odkładać, jak ubierać, rozbierać, zmieniać pieluchę. Jak układać maluszka, jak się z nim bawić by naturalnie wspierać jego rozwój.

W czasie spotkania z fizjoterapeutą Rodzice dowiadują się jak wykonywać te czynności by maluszek czuł się bezpiecznie i komfortowo, a także by wspierać jego prawidłową postawę ciała.

Często Rodzice nie czują się pewnie na początku rodzicielskiej drogi. Nic w tym dziwnego, wszak w końcu znajdujemy się w zupełnie nowej sytuacji.

Nauka prawidłowej pielęgnacji niemowlęcia dodaje też pewności siebie, że to co robię- robię dobrze.

Nauka prawidłowej pielęgnacji jest szczególnie polecana rodzicom niemowląt mających rożnego rodzaju zaburzenia rozwojowe, problemy z napięciem mięśniowym, czy asymetrię posturalną.

Spotkanie trwa około 60 minut – koszt 150zł

Zachęcam do obejrzenia filmiku, w którym wyjaśniam dlaczego prawidłowa pielęgnacja niemowlęcia jest tak ważna
???