O blogu

Jaka jest misja bloga?
Celem nadrzędnym w tworzeniu bloga była chęć uporządkowania wiedzy i zebrania jej w jedną ciekawą, rzetelną ale przede wszystkim przystępną całość. Publikowane treści skupiają się wokół holistycznego podejścia we wspieraniu rozwoju niemowląt i dzieci.

Dla kogo przeznaczony jest blog?

Blog  www.fizjosensorycznie.pl  to miejsce przeznaczone przede wszystkim dla rodziców dzieci zarówno tych rozwijających się prawidłowo, którzy są zainteresowani wsparciem ich naturalnych potrzeb w sferze ruchowej i sensorycznej, jak i rodziców dzieci, u których wystąpiły nieprawidłowości rozwojowe, a którzy szukają rzetelnej i przystępnej wiedzy. Blog również dedykowany jest specjalistom i nauczycielom zainteresowanym oddziaływaniem wspierającym rozwój dziecka.
Niewątpliwie jest to miejsce, gdzie każdy zainteresowany tematyką dziecięcą znajdzie coś dla siebie.

Jak zbudowany jest blog?

Blog zawiera zakładki, ułatwiające wyszukanie interesujących czytelnika tematów:

1. Wpieranie  rozwoju, to dział zawierający treści związane z szeroko pojętym wspieraniem rozwoju w poszczególnych sferach:

Wspieranie rozwoju to artykuły opisujące prawidłowy przebieg rozwoju wymienionych wyżej sferach, a także pomysły na wspieranie tych sfer, a więc czynności profilaktyczne związane z opieką i pielęgnacją niemowląt, a także działania stymulujące rozwój dzieci starszych.

2. Zaburzenia rozwoju, to dział skupiający się wokół wszelkich nieprawidłowości, które mogą pojawić się na każdym etapie rozwoju dziecka, począwszy od wieku niemowlęcego po okres szkolny. Dla przejrzystości dział ten został podzielony na:

Podobnie jak dział wspieranie rozwoju, dział zaburzenia rozwoju zawiera ciekawe artykuły poświęcone tematyce nieprawidłowości rozwojowych, wyjaśnione w przystępny sposób, a także strategie postępowania w przypadku występujących już zaburzeń rozwoju ruchowego lub zaburzeń przetwarzania sensorycznego.

3. Zabawki i gadżety, to dział zawierający dwie kategorie:

W kategorii handmade można znaleźć ręcznie wykonane zabawki i pomoce, głównie sensoryczne oraz pomysły na stworzenie takich zabawek. Kategoria polecane zawiera dostępne na rynku zabawki i gadżety wpierające rozwój dzieci.

4. Ze  świata nauki, to dział, przeznaczony dla osób szukających wiedzy czysto naukowej, lub po prostu książek czy poradników poświęconych tematyce wpierania i zaburzeń rozwoju ruchowego i przetwarzania sensorycznego, ale nie tylko.
Artykuły naukowe, to kategoria zawierająca najnowsze doniesienia ze świata nauki, dotyczące rozwoju dzieci.
Książki i poradniki to kolejna kategoria w dziale “ze świata nauki”, w której znaleźć można aktualną i ciekawą literaturę z zakresu rozwoju dzieci.

Wszystkie treści zostały zebrane w tzw. strefy:

Kto jest autorem bloga?

Nazywam się Joanna Chomicz-Wlazły i jestem fizjoterapeutką i terapeutką integracji sensorycznej. Pracuję zarówno z niemowlętami jak również z dziećmi przedszkolno-szkolnymi. Jestem pasjonatką swojego zawodu, a w wolnym czasie tworzę sensoryczne pomoce i zabawki, w tym również szyję na maszynie, co jest moją drugą wielką pasją.
Więcej o mnie na mojej stronie: www.kids-med.pl