fizjoterapeuta w światowym dniu

Światowy Dzień Fizjoterapii ustanowiony został w 1996 roku przez Światową Konfederację Fizjoterapii. Jego celem jest podkreślenie roli fizjoterapii w leczeniu pacjentów z dysfunkcjami narządu ruchu i chorób wewnętrznych.

To kolejny dzień dla mnie i moich kolegów oraz koleżanek. Dzień wielki, bo uważam, że to co robimy jest wielkie. Każdego dnia spotykamy się z nie tylko z cierpieniem innych ludzi, ale przede wszystkim z ogromną walką. I nie ma znaczenia czy pracujemy z niemowlętami, sportowcami, kobietami w ciąży czy osobami po udarach. Ważne jest to, że każdej z tych osób chcemy pomóc i to jest cel naszej pracy.

Nie jest to łatwa praca, nie rzadko wymagająca ogromnych pokładów cierpliwości, empatii, zrozumienia drugiego człowieka i jego cierpienia. Ale myślę, że mimo wszystko, praca ta daje nam ogromną satysfakcję. Pacjenci przychodzą do nas po sprawność, chcą się od nas czegoś dowiedzieć, nauczyć, tymczasem to my wiele uczymy się od nich.
Bezcenna wiedza warta więcej niż stos przeczytanych książek.

Dla nas, fizjoterapeutów, troska o zdrowie i bezpieczeństwo naszych Pacjentów są i zawsze będą wartościami nadrzędnymi.

Ostatnie lata były bardzo intensywnym czasem dla środowiska fizjo. Walczyliśmy o ustawę, na którą czekaliśmy wiele lat. Otrzymaliśmy swoje prawa wykonywania zawodu. Wierzę że będzie coraz lepiej, a nasza praca zostanie doceniona. I chociaż daleko nam do wielu krajów, to cieszę się, że mamy w Polsce naprawdę świetnych terapeutów, że jesteśmy ambitni i wytrwali. Jesteśmy trzecią pod względem wielkości medyczną grupą zawodową i mamy siłę ❗❗❗

❤Życzę wszystkim swoim koleżankom i kolegom w tym pięknym dniu wielkiej satysfakcji z tego co robią, wielkiej dumy i przede wszystkim tej wytrwałości. ? ❤

Rekomendowane Posty