Uwaga Uwaga!!! Jeśli masz dość porozrzucanych zabawek- z wybawieniem przychodzi sensoryczne ringo. A maluszek już nigdy nie będzie zdenerwowany uciekającą zabawką.

Zwykłe ringo (pamiętajcie, że są różne rozmiary!) i…

Co możemy użyć do zrobienia zabawki?

Właściwie wszystko, co macie pod ręką: folia bąbelkowa, grzechotki, ringa, zawieszki, kawałki materiałów, myjki.

Jak widzicie na naszym ringo, znajdują się nawet nakładki na mopa. Oczywiście są to nowe i wyprane produkty! Wielorodność faktur pozwala na stymulowanie zmysłu dotyku. Podaje dla przykładu:

Dla kogo przeznaczona jest zabawka?

Zdecydowanie polecam ringo maluszkom, które rozpoczęły przygodę z leżeniem na brzuszku. Myślę, że jest to idealna zabawka dla dzieci powyżej 4 miesiąca życia, czyli czasu gdy powoli zaczyna się nowa umiejętność- pivotowanie. Maluszek porusza się na brzuszku jak wskazówki zegara (z tym, że raz w jedną raz w drugą stronę). Dzięki takiej motywacji, z łatwością wpieramy ten etap rozwoju.

Również starsze dzieci, np. te które siedzą, mogą ćwiczyć w siadzie BARDZO ważny element jakim jest rotacja, czyli skręt tułowia. Mogą ćwiczyć przenoszenie ciężaru ciała, co również jest niezmiernie ważne w dalszym rozwoju. Więc jak widzicie, jest to zabawka sensoryczna, która będzie wspierała rozwój ruchowy.

Rekomendowane Posty