Uwaga Uwaga!!! Jeśli masz dość porozrzucanych zabawek- z wybawieniem przychodzi sensoryczne ringo. A maluszek już nigdy nie będzie zdenerwowany uciekającą zabawką.

Zwykłe ringo (pamiętajcie, że są różne rozmiary!) i…

Co możemy użyć do zrobienia zabawki?

Właściwie wszystko, co macie pod ręką: folia bąbelkowa, grzechotki, ringa, zawieszki, kawałki materiałów, myjki.

Jak widzicie na naszym ringo, znajdują się nawet nakładki na mopa. Oczywiście są to nowe i wyprane produkty! Wielorodność faktur pozwala na stymulowanie zmysłu dotyku. Podaje dla przykładu:

Dla kogo przeznaczona jest zabawka?

Zdecydowanie polecam ringo maluszkom, które rozpoczęły przygodę z leżeniem na brzuszku. Myślę, że jest to idealna zabawka dla dzieci powyżej 4 miesiąca życia, czyli czasu gdy powoli zaczyna się nowa umiejętność- pivotowanie. Maluszek porusza się na brzuszku jak wskazówki zegara (z tym, że raz w jedną raz w drugą stronę). Dzięki takiej motywacji, z łatwością wpieramy ten etap rozwoju.

Również starsze dzieci, np. te które siedzą, mogą ćwiczyć w siadzie BARDZO ważny element jakim jest rotacja, czyli skręt tułowia. Mogą ćwiczyć przenoszenie ciężaru ciała, co również jest niezmiernie ważne w dalszym rozwoju. Więc jak widzicie, jest to zabawka sensoryczna, która będzie wspierała rozwój ruchowy.

Rekomendowane Posty

Nieskomentowane


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *