Wiem, jak ciężko czasami zmotywować dziecko. Powiedziałabym, że to nie lada wyzwanie. Dlatego przygotowałam dla Waszych starszaków specjalne checklisty (kalendarze postanowień) do wykonywania zadań.

Również dla Was drodzy Rodzice i Specjaliści przygotowałam kalendarze postanowień. Możecie wybrać wersję miesięczna lub tygodniową. Warto wydrukować taki kalendarz i mimo wszystko podjąć challenge i codziennie postanowić chociażby jedną rzecz. To nie musi być górnolotne „Pójdę na siłownię”, ale zwykłe „Okażę wdzięczność mojemu mężowi/dziecku”, „Nie zjem słodyczy”, „Zjem coś zdrowego”, „Wyjdę na spacer”.  Bardzo Was zachęcam do tego.

Na liście może też znaleźć się „30 min leżenia na brzuszku” w przypadku Maluszków, które tego nie robią. Warto podliczyć na koniec miesiąca/tygodnia nasze sukcesy, ale też porównywać z poprzednim miesiącem/tygodniem.

Oczywiście nie chodzi o to by traktować to zbyt poważnie, ale być może kalendarze okażą się dobrą i pożyteczną zabawą dla całej rodziny. Tego Wam życzę.

Kalendarz dla dziewczynki A4 KLIKNIJ TUTAJ ABY POBRAĆ

Kalendarz dla chłopca A4 KLIKNIJ TUTAJ ABY POBRAĆ

Kalendarze (dwa na stronę A4) dla dziewczynki TUTAJ i chłopca TUTAJ

Kalendarz dla Ciebie na cały miesiąc KLIKNIJ TUTAJ ABY POBRAĆ

Kalendarz dla Ciebie-tygodniowy z podziałem na obszary postanowień KLIKNIJ TUTAJ ABY POBRAĆ

Rekomendowane Posty